Call Center Managerul Filip Kanikowski mărește echipa CCC Gdansk, Polonia

  • 15 iunie 2015
  • Marianne Rutrecht
Call Center Managerul Filip Kanikowski mărește echipa CCC Gdansk, Polonia

Locația CCC din Gdansk, Polonia, a fost deschisă în primăvara anului 2014. Call Center Managerul Filip Kanikowski lucrează în prezent cu o echipă de 200 de angajați și este în continuare în căutare de noi talente. De exemplu, există poziții disponibile în arii precum consultanță, training, dar și în domeniul raportării.

 

“De la deschiderea acestei locații și până acum, am atins împreună cu echipa noastră câteva obiective importante. CCC Gdansk a primit anul trecut certificarea EN, iar la finalul anului 2014 aveam deja 150 de angajați. Am intrat pe piață având în portofoliu clienți care deja lucrau cu CCC, iar în prezent discutăm cu potențiali parteneri pentru a ne extinde afacerea la nivel local și internațional. Pentru a ne extinde operațiunile și pentru a dezvolta noi proiecte în industrii precum turism și e-commerce, așteptăm cu nerăbdare noi membri în echipa noastră”,

a declarat Filip Kanikowski.

 

Call Center Managerul a fost implicat în deschiderea și dezvoltarea locației poloneze CCC încă de la primele etape.

Înainte de a prelua poziția în cadrul Managementului Call Center, acesta a supervizat primul partener internațional în Gdansk de pe postul de project manager. Filip Kanikowski are o experiență de peste 10 ani în proiecte de customer service outsourcing pentru diferite industrii, cum ar fi telecomunicațiile și aviația. De asemenea, el a dobândit cunoștințe și în managementul calității și performanței, IT Service Desk, dar și în implementarea proceselor și strategiilor de certificare.

 

 

Despre CCC Gdansk:

Începând din martie 2014, CCC, în calitate de furnizor european de servicii BPO, este activ în Polonia, piață care se adaugă celor din Germania, Franța, Austria, România, Elveția, Slovacia și Turcia. Mărimea acestei piețe, creșterea economică excelentă, dar și nivelul foarte bun de educație și formare în rândul populației, au fost factori decisivi pentru alegerea acestei locatii atractive de business din Polonia. CCC Gdansk oferă soluții de customer service calitative pentru partenerii naționali și internaționali.

Cei care își caută un loc de muncă și vor să contribuie la dezvoltarea CCC Gdansk pot trimite aplicațiile la jobs.gdansk@yourccc.com.

Toate pozițiile disponibile pot fi găsite la secțiunea cariere de pe site.