CCC Dresden sarbatoreste a 5-a aniversare

  • 10 noiembrie 2016
CCC Dresden sarbatoreste a 5-a aniversare

De 5 ani, CCC Dresden furnizeaza servicii inbound de cel mai inalt nivel. Istoria acestui sediu arata dezvoltarea companiei in capitala statului Saxonia.

Odata cu cresterea numarului de angajati la 350 si a colaborarii de succes cu diversi parteneri bine cunoscuti din industrii variate, CCC s-a stabilit rapid in Dresden.

Pe 3 etaje, CCC Dresden deserveste in prezent mai multi parteneri din diverse domenii, inclusiv o banca importanta, cel mai mare magazin de jocuri video din Germania – Maxdome, furnizorul de vouchere – Mydays, compania de tehnologie Samsung, cel mai mare program german de bonus – PAYBACK precum si o mare farmacie online. In prezent, compania sarbatoreste a 5-a aniversare.

In urma cu 5 ani, primii 12 angajati ai furnizorului international de servicii pentru clienti au inceput activitatea la a patrulea sediu din Germania. In acest timp in locatia temporara din centrul Seidnitz, CCC Dresden a oferit servicii clasice de telefonie si de e-mail pentru Samsung si pentru o bine cunoscuta companie de asigurari auto. Alexander Trips, angajat inca de la deschiderea sediului, isi aduce aminte de inceputurile acestuia:

“Atmosfera dinamica si starea de spirit euforica au transmis clar – acesta va fi un nou inceput. Eram plin de ambitie.”

In acelasi timp, lucrarile de constructie pentru biroul final au fost realizate intr-una dintre cladirile istorice ale celei mai cunoscute fabrici de dantela din Dresden. Pentru a ramane fideli farmecului CCC, spatiile de birouri inchise au fost deschise pentru a crea o atmosfera placuta, spatioasa.

In noiembrie 2013, compania aflata sub conducerea lui Robert Willenberg a fost premiata in Las Vegas la Contact Center World Awards. CCC Dresden a castigat premiul “Best Contact Center Worldwide” in categoria “Large-sized Contact Center Best Practices Outsourced”.

“Sunt foarte mandru ca am prezentat cu succes sediul nostru unui public international, aflat in Las Vegas. Acest premiu international este o onoare deosebita pentru intreaga noastra echipa”,

a spus Willenberg.

Multe s-au schimbat de cand cei 12 angajati si-au inceput activitatea la centrul Seidnitz.

“Din cauza echipelor mai degraba mici, era o atmosfera foarte familiara, toti se cunosteau intre ei. CCC este un angajator stabil si sigur unde poti obtine numeroase beneficii, cu dedicarea necesara”,

a declarat Steven Beil, managerul echipei din departamentul managementului reclamatiilor Samsung.

Marcel Alisch, care a inceput ca agent in octombrie 2011 si este acum responsabil pentru zona IT, vede evolutia pozitiva a companiei sale:

“Ne-am dezvoltat foarte puternic si incercam sa indeplinim dorintele si nevoile angajatilor nostri”.

Urmatorii 5 ani pot veni! Managerul Call Center Robert Willenberg asteapta cu nerabdare venirea momentului:

“Este remarcabil faptul ca au trecut deja 5 de ani de cand am deschis CCC Dresden. Timpul zboara. Sunt tot mai mandru de realizarile echipei noastre CCC din tot acest timp. Pentru urmatorii ani, as vrea sa continui sa lucrez cu partenerii nostri existenti si de asemenea sa castig noi parteneri. Este deosebit de important pentru mine ca echipa noastra sa continue sa se distreze in viitor, pentru ca sunt convins ca angajatii multumiti asigura si satisfacerea clientilor pe termen lung. Suntem cu totii dornici de serviciile profesioniste pentru clienti si asteptam cu nerabdare un viitor plin de succes.”