Anul CCC 2018 – in retrospectiva

  • 19 decembrie 2018
Anul CCC 2018 – in retrospectiva

În mod tradițional, ca în fiecare an, ne uităm înapoi la ultimele 12 luni în CCC.

Rezumăm pentru Dvs. ce s-a întâmplat în ceea ce privește expansiunile, premiile și evenimentele – și sunt multe de raportat.

Expansiunea CCC: 4 Locatii – 3 Tari noi

La a 20-ea aniversare, CCC s-a extins pe trei piețe noi, deschizând locații în Barcelona, Spania; Riga, Letonia și Saraievo, Bosnia & Herțegovina. În plus, au fost puse bazele celei de-a noua locatii in Germania, cu un nou birou în Aachen.

„Cresterea noastra puternica pe segmentul clienților existenți a dus la un an de expansiune deosebit de important pentru CCC. Pe plan internațional, am extins echipa noastra in 2018, prin deschideri și expansiuni, până la un total de peste 8.000 de angajați. Povestea de succes a CCC va continua”

, promite Christian Legat, CEO, care a sarbatorit el insusi 20 de ani impreuna cu CCC în acest an.

CCC are în prezent operatiuni in 22 de locații din 11 țări.

Evenimente CCC: 20 de ani de succes

Aniversarea de 20 de ani a companiei CCC a fost sărbătorită pe 13 iunie alaturi de partenerii de afaceri, conducere și prieteni. Mai mult de 150 de invitați au venit la Gloriette în Parcul Palatului Schönbrunn pentru a celebra două decenii de revoluție in servicii.

Festivitățile au fost precedate de cea de-a 21-a editie a convenției CCC, în cadrul căreia experții de customer service din întreaga Europă s-au inspirat și au făcut schimb de idei pe tema „Cum inovatia permite oferirea de servicii excelente in customer service”. Speakeri din Marea Britanie, România, Austria și Elveția au discutat pe teme care se concentrează asupra inovației și tendințelor în customer service.

Carismaticul speaker si moderator al conferintei, Profesor Dr. Axel Jockwer, s-a axat pe întrebarea „unde ne va conduce calatoria customer experience”. Sandra Weber, CCO la Shpock, a vorbit pe tema „Cum să conduci inovația în practică”; Simona Trofin, Head of Customer Operations la Enel și John Leighton, , Head of Customer Service la easyJet au impartasit din cele mai bune practici cu participanții.

Pentru a treisprezecea oară, Convenția CCC a onorat o personalitate excepțională pentru angajament si realizările remarcabile în industria customer care. Premiul Hall of Fame a fost acordat lui Raj Bhawaniin acest an, președinte al ContactCenterWorld.com, Canada.

În anul aniversar 2018, CCC a sărbătorit, de asemenea si cea de-a zecea aniversare a locației CCC din Istanbul, Turcia și cinci ani de succes în Essen, Germania.

  

Premii CCC: Felicitări pentru echipele noastre premiate

În 2018, CCC a primit din nou premii pentru proiectele și echipele sale de succes. In februarie, la premiile „International Stevie® Awards for Sales and Customer Service” din Las Vegas, parteneriatul dintre Nespresso Austria și CCC a fost premiat cu trofeul de argint în categoria Front-Line Service Team of the Year.Începând cu ianuarie 2017, aproximativ 50 de specialiști de cafea CCC din Viena au susținut echipa internă Nespresso CRC cu toate solicitările de la clienți privați și de afaceri în legătură cu cafeaua și marca premium Nespresso.

La a 10-ea editie a premiilor ‘Romanian Contact Center Awards’ din Bucuresti,  Alexandru Velicu a fost desemnat Best Call Center Team Manager. El este responsabil pentru asigurarea calității, managementul cunoștințelor și dezvoltarea angajaților în echipă.

Premiul primit in România este cel de-al 54-lea premiu internațional pentru CCC.

 

Preview

CCC va continua să crească în 2019. Ca furnizor profesionist și independent de servicii complete, CCC va continua să își asigure poziția de lider pe piață cu soluțiile sale internaționale BPO pentru parteneri existenți și noi din întreaga lume. Anul evenimentelor pentru CCC, începe cu cel mai mare eveniment din industria germană – CCW.În perioada 19-21 februarie 2019, vă veți întâlni cu CCC la standul 1A16 între hala 1 și hala 3, precum și în exclusivistul CCC Lounge 1A18.

 

Save the date:

Cea de-a 22-a Convenție CCC și cea de-a 21-a aniversare a CCC vor avea loc la 13 iunie 2019, la Berlin.

 

Așteptăm cu nerăbdare să vă vedem în curând în Noul An și vă dorim un Crăciun vesel, sărbători fericite și un început bun pentru un 2019 sanatos si plin de succes!

Comitetul Executiv al CCC și echipa CCC